עורך דין - מיסויי צוואות

עורך דין - מיסוי צוואות
 
עיזבונות וירושות הינם תחומים חשובים ביותר לתכנון פיננסי נכון, ולצד הפן האישי שבכתיבת צוואה יש לתכננה גם בהתאם להיבטי והשלכות המיסוי החל עליה. בדיוק למען מטרה זו מציעה אפיקים ללקוחותיה שירותי עו"ד המתמחה בצוואות בכלל ובמיסוי בפרט, החוסך ליורשים ממון נכבד.
 
חשיבות בחינת מיסוי צוואות
 
במדינת ישראל אמנם לא קיים מס על ירושות או עיזבונות, אך עלולים לחול חיובי מס אחרים בעת מימושן של צוואות. חיובים אלו עשויים להיות מס שבח, מס רכישה או במצבים של חיובי מס כפולים.   בתוך כך, החיובים משתנים בעיקר בהתאם לכמות הנכסים שבעיזבון, מצבם הכלכלי של היורשים או היותם תושבים זרים. על מנת לחסוך ולהימנע מעלויות כבדות על עיזבונות, חשוב לתכנן את היבטי המיסוי במהלך עריכת צוואה, צוואה הדדית, חלוקת עיזבונות, הסכמי יורשים והסתלקות יורשים. זאת כאמור, באמצעות עורך דין המתמחה בנושאים אלו.
 
היבטי מיסוי בצוואה הדדית
 
לא אחת, זוגות מעוניינים שלאחר מותם יועברו נכסיהם לבן הזוג הנותר, ורק לאחר פטירתו יחולק הרכוש בין שאר היורשים. במקרים אלו יש אפשרות לערוך צוואה הדדית שמונעת סכסוכים בין בן הזוג הנותר לילדי הנפטר, בין אם מדובר בילדים משותפים או בילדיו של המנוח. שירותי עורך הדין שאנו מספקים יסייעו לכם בעריכת צוואת הדדית חוקית ותקפה, תוך בחינת כל השלכות המיסוי האפשריות שלה.
 
העברת נכסים בעודם עוד בחיים
 
במקרים של ריבוי נכסים החייבים במס, ניתן לצמצם את היקפם ואף להימנע מתשלום באמצעות העברת הנכסים עוד בחיים. גישה זו לא רק חוסכת במס אלא יכולה גם לתרום למניעת סכסוכי יורשים לאחר פטירת המוריש. יחד עם זאת, יש להבין כי מדובר בהליכים מורכבים הדורשים התייחסות לפרמטרים רבים, ולכן חשוב לבצעם בעזרת עו"ד צוואות המתמחה בנושאי מיסוי.

לפרטים נוספים התקשרו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.