ניהול תיקים

ניהול תיקים הוא מוצר איכותי ומוצלח המאפשר ללקוח להנות ממקצועיות, שקיפות, יחס אישי, עלויות נמוכות וכל זה בחשבון נוסף בתוך הבנק שמנוהל ע"י בית ההשקעות לפי רמת חשיפה הנקבעת מראש עם הלקוח. לאדם שאינו מצוי בהתנהלות שוק ההון, קשה מאוד להעריך את ביצועי ניהול ההשקעות שלו לאורך זמן ולהבין האם התנהלות מנהל התיקים אכן מתאימה לצרכיו הייחודיים, בדיוק למען מטרה זו מלווה אפיקים את לקוחותיה באופן צמוד, ודואגת לבחירת ניהול תיקים שמותאם להגדרות ולאסטרטגיה הפיננסית של המשפחה.

מורכבות עולם ההשקעות

חשוב לדעת שבישראל פועלים כ- 470 בתי השקעות הנבדלים זה מזה בקריטריונים רבים, החל בגודלם וניסיונם, דרך איכות השירות ועד לעלויות דמי הניהול. אחד ההבדלים החשובים ביותר נעוץ במדיניות השקעות סולידית או מנייתית המשפיעה על רמת התשואות, ועל היכולת לספק תוצאות מבוססות לאורך זמן. הלקוח אמנם מחליט ביחד עם מנהל התיקים על רמת החשיפה למניות בה הוא מעוניין. ואולם, כל מנהל תיקים עובד על פי האג'נדה המסוימת שלו ושל חברתו, שיכולה להתבטא למשל בסיכונים גבוהים או ברווחים נמוכים, ולכן להתאים לאדם אחד ולא לאחר. בנוסף, קיימים הבדלים מהותיים בביצועי ניהול התיקים לטווח הארוך, כשלעיתים לקוחות מתפתים לנתונים מיידיים של הצלחה מבלי להשוותם למצבי השוק המשתנים במשך תקופה ארוכה. במילים אחרות, בחירת מנהל תיק השקעות שמתאים במיוחד עבורכם אינה עניין של מה בכך, ודורשת בחינה מקצועית ואובייקטיבית. כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

ליווי צמוד מטעם אפיקים

אנו מבינים היטב כי בחירת ניהול ההשקעות של נכסים נזילים בבנק, חייבת לשלב בין צרכי הלקוח, מגבלותיו ורצונותיו. על השילוב להתייחס למצבה של המשפחה בכללותה, על מנת שמצד אחד תניב תשואות רצויות ומצד שני לא תוביל למערבולת. על כן, כחלק מבניית האסטרטגיה הפיננסית של המשפחה אנו מתייחסים להיבטים רבים, כדוגמת תקציב נוכחי ומטרות הכסף העתידיות, ומסייעים ללקוח לבחור מבין כ- 18 בתי השקעות שעימם אנו עובדים. מדובר במוסדות ותיקים ואמינים העובדים בשקיפות מלאה, מחזיקים בכוח רב מול הבנקים ומסוגלים להציע עלויות נמוכות יותר, הנחות ופטורים שמתבטאים בסכומים נכבדים לאורך זמן.

איתכם לאורך כל הדרך

חשוב להדגיש כי אנו מלווים אתכם לא רק בעת הגדרות הצרכים והמטרות לצורך בחירה בבית השקעות המתאים לכם. הליווי ממשיך בדיונים עם מנהל התיקים אודות התנודתיות והרכב ההשקעות המבוקשים, ובהגעה משותפת איתכם אל הבנק לצורך פתיחת הניהול. לאחר מכן נמשיך ללוות אתכם לאורך כל תקופת ההתקשרות עימנו, כאשר אנו מפקחים באופן הדוק ושוטף אחר ביצועי ניהול התיקים, ומשווים אותם למדדי המשק השונים לצורך אומדן הביצועים. הביקורת המקצועית על פעילותם של מנהלי התיקים מאפשרת לנו לבצע שינויים והתאמות מולם, על פי היכרותנו המעמיקה עם צרכיכם ורצונותיכם, כך שתוכלו ליהנות מראש שקט ומיציבות כלכלית בטווח הקצר והארוך. אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר, ולגלות שירות אכפתי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר.